Wed. Jun 3rd, 2020

Algın Erozan

Proje Yönetimi

Anadolu Üniversitesi – Mühendislik ve Yönetim Akademisi (MÜYAK) ‘İş’te Yönetim İş’te Fark’ Etkinliği

2 min read

Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencilerinin Endüstri Mühendisliği kulübü bulunuyor. Kulüp her sene bir etkinlik düzenliyor ve diğer üniversitelerde okuyan öğrencileri de davet ediyor.Bu etkinlikleri MÜYAK (Mühendislik Yönetimi Akademisi) adı altında gerçekleştiriyorlar. Bu sene yaptıkları ‘İş’te Yönetim İş’te Fark’ temalı IV.MÜYAK etkinliğine beni de konuşmacı olarak davet ettiler.

26.12.2009 cumartesi günü öğleden sonra, o günün son konuşmacısı olarak öğrencilerle “Proje Yönetimi Kavramları” konusunda çok verimli 2.5 saat geçirdik. Sunumlarımı olabildiğince interaktif yapmayı tercih ediyorum. Öğleden sonra 15:20 gibi sunuma başladım. Programa göre 1 saat sürem vardı ama 2.5 saat sürdü. Bu saatler katılımcıların artık yorulduğu, zor saatler. Katılımcıların yorulduğu saatler olmasına rağmen yaklaşık 300 kişinin katıldığı güzel bir sunum oldu. Etkinliği organize eden Mühendislik Kulübü yönetim kurulu üyeleri çok güzel ağırladılar. Benimle 2 ay önce iletişim kuran Endüstri Mühendisliği Kulübü yönetim kurulu üyesi Taner Erinmez, elinden geldiğince her konuda destek oldu.

Sunumuma katılanları, proje yönetimi mesleğini seçmeleri için yönlendirdim. PMBOK 4 Türkçe kitabından bahsettim ve Türk Telekom tarafından üniversitelere ücretsiz dağıtılacağı bilgisini verdim. CAPM sertifikasını mezun olduklarında alabileceklerini söyleyerek tavsiyede bulundum. Sunumumu bitirdikten birkaç saat sonra bazı katılımcılar e-posta ile ekstra bilgi istediler ki bu da beni çok memnun etti. İş hayatına hazırlanan bu öğrencilerden bir kısmı, yönlendirmem sonucunda inanıyorum ki bu mesleği seçecekler.

2 sene önce Bilkent Üniversitesi’nde de proje yönetimi konusunda bir seminer vermiştim ve o da çok keyifli geçmişti. Bundan sonra da proje yönetimi konusunda bir şeyler paylaşmak üzere üniversitelerdeki etkinliklere,  zamanım uygun olduğu ölçüde, katılmak istiyorum.  Proje Yönetimi mesleğini olabildiğince çok kişiye, özellikle de öğrencilere anlatmaya devam edeceğim.

Share/Save/Bookmark

Share

2 thoughts on “Anadolu Üniversitesi – Mühendislik ve Yönetim Akademisi (MÜYAK) ‘İş’te Yönetim İş’te Fark’ Etkinliği

  1. Algın Bey, katılımınız bizi gerçekten çok mutlu etti. Umuyoruz ki sizi en güzel şekilde ağırlayabilmişizdir. Sunumunuza katılan arkadaşların ve biz organizasyon takımının sizden çok şey öğrendiğine eminim. Sizinle tanışmak bir şeref bizim için.

    Günlüğünüzün linkini en kısa zamanda katılımcı arkadaşlarla paylaşacağım..

    Tekrar görüşmek dileğiyle..

  2. gerçekten aydınlatıcı ve doyurucu bir sunumdu çok teşekkür ediyorum.salondan erken ayrılanlardan biri de bendim çünkü işletme ve ekonomi kulübünün toplantısına gitmem gerekiyordu yoksa kesinlikle sunumu yarıda bırakıp gitmezdim,giden diğer izleyicilerinde eminim randevuları falan vardı benim gibi,sunum sırasında sıkılmak bi tarafa fazlasıyla eğlendim diyebilirim.umarım gelecekte tekrar gelirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.