Tue. May 26th, 2020

Algın Erozan

Proje Yönetimi

PMBOK 4 Türkçe Satışa Sunuldu

1 min read

Birçok kişinin beklediği PMBOK 4 Türkçe, Idefix üzerinden satışa sunuldu. Bu konuda bana birçok e-mail gelmişti. Artık Idefix üzerinden hem Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzunu (PMBOK) hem de Birleşik Standartlar Sözlüğünü satın alabilirsiniz.Birçok kişi bekliyordu, satış rakamlarının da çok iyi olacağına eminim.

Bu kitaplar ile ilgili bilgiye http://www.idefix.com/kitap/pmi-seti-2-kitap-takim-kolektif/tanim.asp?sid=RI0189ZSSM121IB5CX5O adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha önce de birkaç yazımda Türkçe PMBOK ile ilgili bilgiler vermeye çalışmıştım. Bu sene sonunda PMP ve CAPM sınavlarını da artık Türkçe alabilmek mümkün olacak, çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de PMP ve CAPM sayısının hızla artacağına eminim. Daha önce de vurguladığım gibi özellikle CAPM sayısının artmasını bekliyorum. Ülke olarak daha çok sertifikalı profesyonele ihtiyacımız var.

Share/Save/Bookmark

Share

8 thoughts on “PMBOK 4 Türkçe Satışa Sunuldu

 1. Thank you for this site and very useful informations.

  Best Regards
  Burcu

 2. Burcu, türkçe sitede ingilizce konuşmaya çalışman çok acemice bir davranış…

 3. Peki İngilizce versiyonunda oldugu gibi ucretsiz PDF’ini edinme sansimiz var mi?

 4. Ingilizce versiyonu da ücretsiz değildir. PMI’ya üye olduktan sonra indirilir. Türkçesi pdf olarak resmi bir yerde yayınlanmıyor.

 5. Turkce satis yapilan yerler varmi? kitapi pdf nasil turkce bula bilirim? sinav onun uzerindenmi hazirlaniyor? link paylasa bilirmisiniz lutfen

 6. Bu yazıyı 2010 yılında kaleme almıştım. O zaman PMBOK 4 gündemdeydi. 2013 yılında PMBOK 5 çıktı. PMBOK 5 Türkçe http://www.pandora.com.tr ve http://www.pttkitap.com adreslerinden satınalınabilir. 6 Eylül 2017 tarihinde de PMBOK 6 çıktı. PMBOK 6’nın Türkçeleştirme çalışmaları devam ediyor. Bitince bilginiz olacak.

  PMBOK Türkçe kitaplarını pdf formatında bulamazsınız. PMI Türkiye tarafından hazırlanmaktadır ve kitap olarak piyasadadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.