Fri. Feb 21st, 2020

Algın Erozan

Proje Yönetimi

Anadolu Üniversitesi

1 min read

Geçen yıl Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği kulübü, IV.MÜYAK (Mühendislik Yönetimi Akademisi)etkinliğine beni konuşmacı olarak davet etmişlerdi. Geçen yıl yaptığım sunum dikkatlerini ve ilgilerini çekmiş, bu sene 5.etkinliklerine tekrar davet ettiler. Bugün, 25 Aralık 2010, Eskişehir’e gidip öğrencilere tekrar bir konuşma yaptım.

2009’da yaptığım sunum uzun sürmüştü. Bu sene katılımcı sayısı da oldukça fazlaydı. Bugünkü sunumumu 45 dakikaya sığdırmaya çalıştım. Proje Yönetimi konusunda bilgi aktardım ve bu mesleğe yönelmeleri için dinleyici öğrencileri teşvik etmeye çalıştım. CAPM (Certified Associate in Project Management) sertifikasını almalarını önerdim. Geçen yıl da aynı vurguları yapmıştım. PMI Türkiye’den bahsettim ve web sayfasının linkini www.pmi-tr.org paylaştım. İş yaşamına başlayacaklar ve proje yönetimi konusunu öğrendikleri takdirde kariyerlerinde hızla ilerleyebilecekler. Çevremdeki gençleri bu sertifikayı almaları için yüreklendiriyorum. İletişim bilgilerimi paylaştım ve bu konuda isteyen herkese elimden geldiğince destek olacağımı da söyledim. CAPM sertifikası almak isteyenleri bekliyorum, destek vereceğim.


Share


Share

3 thoughts on “Anadolu Üniversitesi

  1. Merhabalar ,

    Bugün yapmış olduğunuz konuşmayı salonda dinleyen öğrencilerden bi tanesiyim. Öncelikle bizleri aydınlattığınız için size çok teşekkür ederim.Daha önceden varlığından bihaber olduğumuz “Project Management” hakkında birçok bilgiye sahip olduk. Konuşmanızda üzerinde durduğunuz “CAPM” sertifikası ciddi anlamda beni etkiledi . Eve gelir gelmez araştırmaya başladım fakat aklımı kurcalayan birkaç soru var.
    Öncelikli olarak bu sertifikaya sahip olmamız için 23 Saatlik bir proje yönetimi eğitimi almamız gerekiyor. Bu eğitimi “Mentor Proje Yönetimi” adı altında araştırdım. Birkaç şirket eğitim veriyor fakat ne bir fiyat ne de kişisel olarak verilip verilmediğine dair hiçbir bilgiye ulaşamadım. Sizin bu eğitimi bize sağlayabilecek önerdiğiniz bir kaynak var mıdır ?

    Çok teşekkür ederim , iyi çalışmalar.

  2. Üniversitede ortam hazırlayabilirseniz ben gelip sizlere bu eğitimi verebilirim. Ayrıca bu eğitimleri veren kurumlar var, onlara da başvurabilirsiniz.

  3. Algın bey bende yapmış olduğunuz konuşmayı dinledim ve sapm sertifikası almak istiyorum.Size ilk sorum bu belgeyi ingilizce sınavla mı Türkçe sınavla mı almak daha iyidir kariyer açısından?Birde 23 saatlik eğitim veren yerleri netten araştırdım fakat net bir sonuca ulaşamadım eğer bu kursun maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Yardımınız için teşekkürler ve iyi çalışmalar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.