“PMP Exam Prep Online 6th Edition” kursunun incelenmesi…

PMP sınavına hazırlanan herkes Rita Mulcahy adını bilir. Rita, dünyada PMP sınavına hazırlanan kişiler tarafından bilinen bir isimdir. Rita’nın PMP hazırlık kitabını sınava hazırlanan insanlar en azından bir kere okurlar. Ben de sınava hazırlanırken okumuştum. Tamamen sınava odaklı, bir anlamda “reçete” gibi bir kitap. Rita, 1991’den bu yana proje yönetimi konusunda sınıf eğitimleri, online eğitimler ve kitapları olan RMC Project Management şirketinin başında. Merkezi Amerikada olup avrupa, orta doğu ve diğer birçok ülkede proje yönetimi konusunda eğitimler veriyorlar.

30 Haziran’dan sonra PMP sınavı, PMBOK 4th edition baz alınarak yapılacak. RMC’nin PMBOK 4’e göre hazırlamış olduğu “PMP Exam Prep Online 6th Edition” kursu için beta tester olarak destek verecek hem PMP hem de PMP olmayan insanlar arıyorlarmış. Beta Tester olarak destek vermek isteyen toplam 20 kişi belirlediler. Twitter’da RMC’yi takip ediyorum. 2-3 hafta önce orada yeni hazırladıkları online PMP hazırlık kursu için beta tester aradıklarını gördüm ve başvurdum. 2 gün önce sözkonusu kursu izleyip test edebileceğim link’i gönderdiler. Ben de dün teste başladım. Eksik gördüğüm noktaları not ediyorum. İncelenmesi gereken 15 bölüm var. Şu anda 5.bölümdeyim. 7 Haziran’a kadar bu çalışmamı tamamlamam gerekiyor. Sanırım ekstra bir süreye gerek olmadan tamamlayabileceğim.

Beta Tester olarak destek veriyorum. Bu çalışmanın bana katkısı ne olacak? PMP olanlara 48PDU kazanma imkanı olacakmış. Bu iyi bir durum. Fakat benim yeni dönemim 2010’da başlıyor. 48PDU’nun ancak 20PDU’su bir sonraki dönemime aktarılabiliyor.

Geçtiğimiz aylarda PMBOK 4th edition Türkçe’ye çevirilmesi için de destek vermiştim. Bu çalışma da yeni PMBOK için bana destek olacak.

Share/Save/Bookmark

Share