PMP ve PMI-ACP

Hem bireysel hem de kurumsal olarak vermiş olduğum PMP ve PMI-ACP hazırlık eğitimi ile mentorluk/koçluk sonrası sınavı başarıyla geçerek sertifika alan arkadaşlarımın yorumlarını da bu sayfada paylaşmaya çalışacağım.

Share

71 thoughts on “PMP ve PMI-ACP

 1. PMP sertifikası almak son bir kaç yıldır ertelemek durumunda kaldığım bir hedefti. Bu nedenle eğitime katılma fırsatını bulduğumda süreci hiç uzatmadan hızlı bir hazırlık sürecinin ardından sınava girdim. “Algın Hoca ile sınava hazırlanırsanız ilk seferde geçersiniz” tavsiyesini dinledik ve evet ilk seferde sertifikayı almaya hak kazandım Bunda Algın Hoca’nın sonuç odaklı ve planlı yaklaşımı ile eğitim sonrasında verdiği destek çok etkili. Her sorumu yoğun programına rağmen sıkılmadan cevapladı, bildiği her şeyi aktarmadaki cömertliği için çok teşekkür ederim.

 2. PMP sertifikası almayı uzun zamandır hedefliyordum ama hep çekincem vardı. 10 yıllık iş tecrübesiyle birlikte artık hazır olduğumu hissettim. Ama bir motivasyon eksikliği vardı ve itici bir gücün, bir mentorun bana elini uzatmasına ihtiyaç duyuyordum. Geçmiş çalışmalarını duyduğum ve proje yönetimi alanında gerek bilgisi gerek tecrübesiyle rol model kabul ettiğim Algın Hoca’nın kapısını çaldım. Hayatta çaldığım en değerli kapılardan biriydi. Algın Hoca’nın davetiyle 3 aylık çok yoğun bir tempoya girdim ve desteğini hep hissettim. 7/24 sorduğum tüm sorulara cevap aldım, gün geçtikçe seviyem yükseldi. Algın Hoca’dan hep duyduğum şey, ilk seferde sertifikayı almayı başaracağım oldu. Güçlü motivasyonu ve mentorluğu sayesinde ilk seferde sertifikayı almaya hak kazandım. Bazı insanları tanımak gününüzü değiştirir, bazı insanları tanımak ise hayatınızı. Algın Hocam sayesinde hayatım değişti… Artık hedefte PMI bilgi birikimine katkıda bulunmak ve kendimi sürekli geliştirmek var. Sevgiler.

 3. Kendimi mesleki olarak gelistirmek icin bir yol haritasi cizmeye calisirken Algin Hoca ile yollarimiz kesisti. Onun sayesinde PMI’yi daha iyi ogrendim, PMP sertifikasyonu hakkinda bilgi aldim. Hemen bu yola giremesem de aklimin bir kosesinde hep vardi ve ne zaman PMI TR toplantilarinda Algin hoca ile karsilassam yeniden bu konuyu kendim icin gundeme getirdim. Algin hoca hep cok yureklendirici konustu ve destek oldu. Sayesinde kendimi bunu yapabiliyor olarak gordum. Kendisi ile yaptigimiz PMP egitimleri beni amacima bir adim daha yaklastirdi. Dersler sirasinda verdigi bakis acisi hem PMP sinavina nasil calismam gerektigi konusunda bana yardim etti hem de isimi yaparken uygulayabilecegim yaklasimlar oldu. Dersler bittikten sonra da kendisini her konuda kolaylikla arayip danisabildim. Hatta sinavdan bir onceki gun bile aradim konustuk, aklima takilan bir konunun uzerinden gectik ve telefonu kapattigimizda o konu kafamda tamamen oturmustu. 15 Aralik 2020’de PMP sinavini alip gectim ve cikar cikmaz da o heyecanla Algin Hoca’yi arayip hemen haber verdim. Heyecanimi ictenlikle benimle paylasti. Desteginiz icin tesekkurler Algin Hoca, iyiki varsiniz..

 4. Benim Algın hocamı tanımam uzun yıllara dayanıyor, proje yönetimi nedir? Proje yöneticisi kimdir sayesinde öğrendim. Ve iyi ki bu yöne doğru gitmemi sağlayacak kapıyı açtı bana. Uzunca zaman görüşemesek de hep kulaklarını çınlattım. Çok sevdiğim mesleğimin ilk adımını sayesinde attım. PMP sınavına hazırlanmak disiplinli bir süreç gerektiriyor. Doğru hazırlanmak çok önemli uzunca bir süredir ertelediğim bu disiplini yine Algın hocam sayesinde yakaladım. Uzmanlığı, bilgi birikimi ve mentörlük yeteneği ile gerçekten doğru adres kendisi. PMP sınav hazırlık yolculuğumda yalnız olmadığımı hissettirdiği, disiplinle doğru çalışma yöntemini gösterdiği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

 5. Algın Hoca’dan 4 ay önce PMP eğitimi aldım. Eğitimde sınava katılmak için bizi yüreklendirmesi, çalışma planı konusunda yönlendirmesi, paylaştığı özenli eğitim notları ve sonrasındaki sıkı çalışma ile başarılı oldum. Bütün emekleri ve destekleri için Algın hocama çok teşekkür ediyorum.

 6. bugün itibariyle hep hayalini kurduğum PMP sertifikasına sahip oldum . Sınavıma 2 hafta kalmıştı ve cok fazla eksiğim olduğunu hissediyordum. Hızlıca acıklarımı kapatmak icin Algın hoca yetişti imdadıma 🙂 değerli bilgileri, mentörlüğü ve verdiği cesaretle elbirliğiyle başardığımı düşünüyorum 🙂 . Sınav esnasında sürekli kulağıma Algın hoca nın sesi geldiyle anlatıkları ve tüyoları geldi ve cevapları hemen işaretlememe vesile oldu 🙂 kendisi cok değerli bir eğitmen her şey için teşekkür ediyorum.

 7. Eylül sonu almış olduğum eğitim sonrası ve geri kalan 3 ay boyunca sıkı ders çalışma ve soru çözümlerindeki Algın Hoca’nın desteği ile 28/12/2020 tarihinde sınavda başarılı oldum. Vermiş olduğu sabırlı desteklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ederim

 8. 27 Aralık 2020 itibarı ile Algın Hocamın destekleri ile PMP olmayı başardım. Benim PMP Eğitimim ve sınava girişimin zamanı arasında şahsımın sürekli ertelemesi dolayısıyla 🙂 baya bir zaman olsa da bu süreçte Algın hocam hep yanımdaydı ve her zaman destek verdi. Algın hocam vermiş olduğu eğitim desteğinin yanında motivasyon kazanmam içinde her zaman benimle iletişimde kaldığı için ayrıca teşekkür ederim. İyi ki bu hazırlanma serüvenimdeki mentörüm siz olmuşsunuz 🙂

 9. PMP sınavına kendi kendime hazırlanma sürecinde tam da boğulmaya başlamışken Algın hoca benim can simidim oldu. Sonrasında Algın hocanın varlığı bana güç verdi, sayesinde artık bu yolda yalnız değildim. Her zaman her konuda bana destek oldu… Algın Hocam olmasaydı ne yapardım bilmiyorum 🙂 sagol varol hocam…

 10. 2021 Mayıs ayında, PMP sınavına girmeyi planlamaya başlamıştım. Tabi bu esnada 35 saatlik eğitimi alabileceğim kurslar ve eğitmenler aramaya başladım. Kendisiyle iletişime geçtikten bir müddet sonra (daha eğitimler başlamadan) kovid oldum ama Hocam benimle iletişimini hiç kesmedi, hastalığım esnasında da sürekli moral verdi. Sonrasında ise malum… Eğitimi aldım, ardından PMIya kayıt ve sınav için hazırlanma. Sınava hazırlık döneminde de desteğini hiç esirgemedi. Sorduğum sorulara hemen dönüp, soru çözümlerinde kullanacağım yaklaşımları hemen hatırlattı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. PMP olmak için herhangi bir yerden eğitim alabilirsiniz ama Algın Hocam ile tanışarak ben aynı zamanda bir dost da kazanmış oldum.

 11. Kariyerime başladığımdan beri büyük bir arzumdu PMP olmak, Uzun yıllar önce Algın Hocayla irtibata geçip çalışmaya başlayacaktım ama araya hep bir engeller çıktı. 2021 yılının Ağustos ayında kendisiyle tekrar irtibata geçtim ve çalışmaya başladık. Kendisinin bu konudaki tecrübesi tartışılmaz, aynı zamanda çok iyi bir mentordur. Bu zor sınavın 3 bölümün 2’sini ‘Above Target’ ile geçmemde büyük katkılarından dolayı kendisine minnetlerimi sunarım, sınava girecek arkadaşlara da Algın Hocayla çalışmalarını tavsiye ederim.

 12. Türkiye’de PMP denildiğinde akla ilk gelen isim Emeği üstünde çok olan hocam ve ustam Algın beye Çok teşekkür ederim

  Kaliteli bir eğitim sonrası başarının formülü Algın hocadır
  Sürekli her adımda yanımda ve sıkılmadan her soruma cevap verdi
  Sabırla beni eğittiği için ustam oldu

  Teşekkür ederim hocam

 13. Algin bey is an excellent instructor coach. Apart from providing in depth knowledge of the course, he also motivates you to move forward and champion in your PMI Agile preparation.

  I really enjoyed the course. Examples were practical and much better than studying a textbook. I’m ecstatic to say that I passed first time with an above average score!!!

  Thank you!

 14. 2022 yılı bitmeden PMP sınavına girmeyi çok istiyordum. Güncellenen sınav kapsamında agile kısmı için Algin beyin eğitimine katıldım başarılı bir eğitim süreci geçirdik. Çok zaman kaybetmeden 2 ay içinde sınava girerek PMP sertifikasını almaya hak kazandım. Algin beyin hem eğitim süresince hem de bireysel olarak sağladığı motivasyon dolu bilimsel destek sayesinde hedefime ulaştım. Çok teşekkür eder, sınava hazırlanan arkadaşlara Algın beyle güzel hazırlık süreci diliyorum. Algin beyin yönlendirmesi ve motivasyonuyla ve sizin azminizle yapamayacağınız bir şey yoktur 🙂

 15. Algın Bey’den yıllar önce eğitim almıştım. Tecrübesi sayesinde sınavda çıkabilecek önemli konuların altını tekrar tekrar çizerek aklınızda yer etmesini sağlıyor. Ayrıca, kendisi sadece iyi bir eğitimci değil, aynı zamanda çok iyi bir mentor. Eğitim sonrasında irtibatı koparmayalım, aklınıza ne zaman bir şey takılırsa çekinmeden arayın demişti. Yıllar sonra sınava online olarak girdim, bir problem yaşadım. Ne yapacağımı bilemezken aklıma gelen ilk isim Algın Bey oldu. Panik halinde gecenin bir yarısı aramama rağmen o kadar anlayışlı ve yapıcı bir şekilde konuştu ki sayesinde hem nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrendim hem de moralim düzeldi. Dediği şeyleri yaptım ve sorun çözüldü. Şu anda bir PMP’yim 🙂 Rehberliğinin yanı sıra durumumun ne olduğunu takip etmesi, benimle birlikte endişelenmesi, sorun çözülünce benimle birlikte mutlu olmasının ne kadar iyi hissettirdiğini anlatamam. Eğitim almak isteyen arkadaşlar için de şunu söylemek isterim. Eğitim sadece işin bir parçası. Sınav yolculuğunda sizinle birlikte yürüyen, sizi motive eden, eğitim sonrasında da sorularınızı samimiyetle yanıtlayan biriyle çalışmak istiyorsanız Algın Bey kesinlikle en doğru kişi!

  Her şey için çok teşekkürler.

 16. PMP sertifikası alma hedefimde iyi bir eğitmen arayışındaydım. Alanında en iyi eğitmenlerden biri olarak Algın Hoca’mı o zaman keşfettim diyebilirim. Eğitim sürecinde değerli bilgilerinin yanı sıra motivasyonu ve sınav için verdiği cesareti beni çok motive etti. Yoğunluğumdan dolayı eğitimi tamamladıktan aylar sonra sınav tarihi alabildim. Eğitim sonrası süreçte bile sınava girme konusunda belli aralıklarla iletişimini hiç koparmayıp motive etmeye devam etti. Bu yaklaşımı gerçekten çok kıymetli. Eğitimi tamamlama tarihimle, sınav arası 8 ay olmasına rağmen verdiği değerli bilgiler ve altını çizdiği konular sınava çalışma sürecimde Algın Hocamın sesiyle hep benimleydi 🙂 PMP Sertifikamı alma yolculuğumda bana sağladığı katkılardan dolayı hocama çok teşekkür ediyorum.

 17. 2 yıl kadar önce PMP Eğitimi için araştırma yaparken öğrencilerinin yaptığı gerçekçi ve samimi olduğunu hissettiğim yorumlardan buldum Algın Hocamı.
  Benim gibi yorumları inceleyen kişilere faydalı olması ve Algın hocama bu süreci stressiz,kolaylıkla ve başarı ile başarmamda desteği için birkaç söz ile teşekkür etmek isterim.

  Eğitim almak için araştırmalarımı yaparken sektörde bu işin ustalarından biri olarak adını duyduğum Algın Hoca’dan PMP Hazırlık eğitimini 2021 yılında aldım. Eğitim içeriği, kendi tecrübelerinden paylaşımlarda bulunması, eğitim süresini gözetmeden gerektiğinde konunun anlaşıldığından emin olana kadar açıklamaya devam etmesi, sadece konulara değil başvuru sürecinden tutun da sınava kadar her anı simüle etmesi, açıklaması.. bunlar çok değerliydi.
  Eğitim esnasında, eğitimden hemen sonra sınava başvuru yapmam konusunda bana hep hatırlatma ve tavsiyelerde bulunmuştu, “ertelemeyin, arayı açmayın” dediği halde ben iş hayatı, günlük hayat gibi.. birçok insanın düştüğü erteleme tuzaklarına düşerek eğitimden sonra biraz ara verdim. Bu süreçte herzaman iletişimde kaldık ve benden hiç ümidi kesmedi. Onun bana bu inancı beni gerçekten çok motive etti, güç verdi. Değişikliklerden, yeniliklerden herzaman haberdar. Güncel kalmamda payı çok büyük. Ne zaman motivasyonumu kaybetsem kendisini aradım,koçluk yaptı. Bilgeliği, dostluğu ve saygıdeğer kişiliği eğitimine ve öğrecisine yansıyor ve rahat hissettiriyor.

  Hocamın bana olan güvenini boşa çıkarmamak için başvurumu yaptım ve 3-4 ay kadar bir süre çalıştım. Bu süreçte çalışma planı, konular konusunda her zaman iletişima çıktı. Sınav öncesi gün heyecandan paniklediğimde kendisini aradım. Sakinliği ve hissettirdiği güven ile telkin etti, cesaret verdi. Sonunda 2023 ü bitirmeden PMP oldum. Her 3 domainde Above Target ile üstelik (eğitim alırken hedefimi böyle belirlemiştim)
  Nasıl çalışılacağı, ne çalışılacağı, ne kadar çalışılacağı,çözülmesi gereken soru sayısı, tipine kadar öngörüsü o kadar kuvvetli ki..Başarımda bu ipuçlarının payı büyük.

  Şimdi inşaAllah yeni sertifika yolculuğuma yine onu yol göstermesiyle devam edeceğim.
  İyi ki varsınız Algın hocam.Sağolun varolun..

 18. PMP sınavına girip, sertifika sahibi olmak hep ertelemek durumunda kaldığım bir hedefti. Bu yılın başında Algın hocamızdan sınava hazırlık eğitimi aldık. Eğitimden hemen sonra sınava giremedim. Fakat Algın hoca süreç içerisinde bizleri takip etmeye ve sınav için motive etmeye devam etti. Onun bu desteği çok kıymetliydi. Eğitim döneminde aktardığı bilgiler ve vurguladığı alanlar, hem hazırlanırken hem de sınav esnasında hep hafızamda idi. Sesi hala kulaklarımda 🙂 Sınavın 3 bölümünü de “Above Target” ile geçtim. Değerli katkılarından dolayı kendisine minnettarım.

 19. Algın Hocamızdan 2023 başında PMP Sınavına Hazırlık eğitimi aldım. Ancak iş yoğunluğumdan dolayı fırsat bulamadığım için sınava giriş tarihimi hep öteledim. Algın Hocam eğitimden sonra benimle irtibatı koparmayıp sınav konusunda beni sürekli olarak motive etti. Sonunda ondan aldığım motivasyonla geçen hafta PMP sınavına girdim ve sertifikamı aldım. Onun desteği olmadan başaramazdım. Algın Hocam’a çok teşekkür ederim.

 20. Algın Hoca ile çalıştığım şirkette verdiği PMP eğitimi sayesinde arkadaşlarım aracılığı ile tanıştım. Kendisinden eğitim almamış olmama rağmen her soruma sabırla ve titizlikle cevap verdi. Sınav sürecinde kafam oldukça karışıktı ve kullanmam gereken kaynaklar konusunda kendimi boğulmuş hissediyordum. Hocamıza bu konuyu danıştığımda beni gayet net ve bilinçli bir şekilde yönlendirerek sınavdan korkmamam gerektiği yönünde yönlendirerek motive olmamı sağladı. Günün sonunda sınavı başarıyla tamamlayarak sertifikamı aldım. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

 21. Şirketim aracılığı ile PMP Sınavı Hazırlık eğitiminde tanıştım Algın Hocam ile. Tecrübesi, bilgisi ve sorulara vermiş olduğu ezber olmayan cevapları ile PMI proje yönetim yaklaşımını o kadar güzel işledi ki ek bir kaynak ihtiyacı kullanmadan sadece eğitimde aldığım notlar ile çalışabildim sınava ve sertifikamı aldım.
  Eğitimlerde ki sabrı ve bilgi paylaşımları için bir kez daha çok çok teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.