PMP’ler…

Bireysel olarak vermiş olduğum PMP hazırlık eğitimi ve sınav koçluğu sonrası PMP olan arkadaşlarımın yorumlarını da bu sayfada paylaşmaya çalışacağım.

Share

59 thoughts on “PMP’ler…

  1. PMP sertifikası almak son bir kaç yıldır ertelemek durumunda kaldığım bir hedefti. Bu nedenle eğitime katılma fırsatını bulduğumda süreci hiç uzatmadan hızlı bir hazırlık sürecinin ardından sınava girdim. “Algın Hoca ile sınava hazırlanırsanız ilk seferde geçersiniz” tavsiyesini dinledik ve evet ilk seferde sertifikayı almaya hak kazandım Bunda Algın Hoca’nın sonuç odaklı ve planlı yaklaşımı ile eğitim sonrasında verdiği destek çok etkili. Her sorumu yoğun programına rağmen sıkılmadan cevapladı, bildiği her şeyi aktarmadaki cömertliği için çok teşekkür ederim.

  2. PMP sertifikası almayı uzun zamandır hedefliyordum ama hep çekincem vardı. 10 yıllık iş tecrübesiyle birlikte artık hazır olduğumu hissettim. Ama bir motivasyon eksikliği vardı ve itici bir gücün, bir mentorun bana elini uzatmasına ihtiyaç duyuyordum. Geçmiş çalışmalarını duyduğum ve proje yönetimi alanında gerek bilgisi gerek tecrübesiyle rol model kabul ettiğim Algın Hoca’nın kapısını çaldım. Hayatta çaldığım en değerli kapılardan biriydi. Algın Hoca’nın davetiyle 3 aylık çok yoğun bir tempoya girdim ve desteğini hep hissettim. 7/24 sorduğum tüm sorulara cevap aldım, gün geçtikçe seviyem yükseldi. Algın Hoca’dan hep duyduğum şey, ilk seferde sertifikayı almayı başaracağım oldu. Güçlü motivasyonu ve mentorluğu sayesinde ilk seferde sertifikayı almaya hak kazandım. Bazı insanları tanımak gününüzü değiştirir, bazı insanları tanımak ise hayatınızı. Algın Hocam sayesinde hayatım değişti… Artık hedefte PMI bilgi birikimine katkıda bulunmak ve kendimi sürekli geliştirmek var. Sevgiler.

  3. Kendimi mesleki olarak gelistirmek icin bir yol haritasi cizmeye calisirken Algin Hoca ile yollarimiz kesisti. Onun sayesinde PMI’yi daha iyi ogrendim, PMP sertifikasyonu hakkinda bilgi aldim. Hemen bu yola giremesem de aklimin bir kosesinde hep vardi ve ne zaman PMI TR toplantilarinda Algin hoca ile karsilassam yeniden bu konuyu kendim icin gundeme getirdim. Algin hoca hep cok yureklendirici konustu ve destek oldu. Sayesinde kendimi bunu yapabiliyor olarak gordum. Kendisi ile yaptigimiz PMP egitimleri beni amacima bir adim daha yaklastirdi. Dersler sirasinda verdigi bakis acisi hem PMP sinavina nasil calismam gerektigi konusunda bana yardim etti hem de isimi yaparken uygulayabilecegim yaklasimlar oldu. Dersler bittikten sonra da kendisini her konuda kolaylikla arayip danisabildim. Hatta sinavdan bir onceki gun bile aradim konustuk, aklima takilan bir konunun uzerinden gectik ve telefonu kapattigimizda o konu kafamda tamamen oturmustu. 15 Aralik 2020’de PMP sinavini alip gectim ve cikar cikmaz da o heyecanla Algin Hoca’yi arayip hemen haber verdim. Heyecanimi ictenlikle benimle paylasti. Desteginiz icin tesekkurler Algin Hoca, iyiki varsiniz..

  4. Benim Algın hocamı tanımam uzun yıllara dayanıyor, proje yönetimi nedir? Proje yöneticisi kimdir sayesinde öğrendim. Ve iyi ki bu yöne doğru gitmemi sağlayacak kapıyı açtı bana. Uzunca zaman görüşemesek de hep kulaklarını çınlattım. Çok sevdiğim mesleğimin ilk adımını sayesinde attım. PMP sınavına hazırlanmak disiplinli bir süreç gerektiriyor. Doğru hazırlanmak çok önemli uzunca bir süredir ertelediğim bu disiplini yine Algın hocam sayesinde yakaladım. Uzmanlığı, bilgi birikimi ve mentörlük yeteneği ile gerçekten doğru adres kendisi. PMP sınav hazırlık yolculuğumda yalnız olmadığımı hissettirdiği, disiplinle doğru çalışma yöntemini gösterdiği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

  5. Algın Hoca’dan 4 ay önce PMP eğitimi aldım. Eğitimde sınava katılmak için bizi yüreklendirmesi, çalışma planı konusunda yönlendirmesi, paylaştığı özenli eğitim notları ve sonrasındaki sıkı çalışma ile başarılı oldum. Bütün emekleri ve destekleri için Algın hocama çok teşekkür ediyorum.

  6. bugün itibariyle hep hayalini kurduğum PMP sertifikasına sahip oldum . Sınavıma 2 hafta kalmıştı ve cok fazla eksiğim olduğunu hissediyordum. Hızlıca acıklarımı kapatmak icin Algın hoca yetişti imdadıma 🙂 değerli bilgileri, mentörlüğü ve verdiği cesaretle elbirliğiyle başardığımı düşünüyorum 🙂 . Sınav esnasında sürekli kulağıma Algın hoca nın sesi geldiyle anlatıkları ve tüyoları geldi ve cevapları hemen işaretlememe vesile oldu 🙂 kendisi cok değerli bir eğitmen her şey için teşekkür ediyorum.

  7. Eylül sonu almış olduğum eğitim sonrası ve geri kalan 3 ay boyunca sıkı ders çalışma ve soru çözümlerindeki Algın Hoca’nın desteği ile 28/12/2020 tarihinde sınavda başarılı oldum. Vermiş olduğu sabırlı desteklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ederim

  8. 27 Aralık 2020 itibarı ile Algın Hocamın destekleri ile PMP olmayı başardım. Benim PMP Eğitimim ve sınava girişimin zamanı arasında şahsımın sürekli ertelemesi dolayısıyla 🙂 baya bir zaman olsa da bu süreçte Algın hocam hep yanımdaydı ve her zaman destek verdi. Algın hocam vermiş olduğu eğitim desteğinin yanında motivasyon kazanmam içinde her zaman benimle iletişimde kaldığı için ayrıca teşekkür ederim. İyi ki bu hazırlanma serüvenimdeki mentörüm siz olmuşsunuz 🙂

  9. PMP sınavına kendi kendime hazırlanma sürecinde tam da boğulmaya başlamışken Algın hoca benim can simidim oldu. Sonrasında Algın hocanın varlığı bana güç verdi, sayesinde artık bu yolda yalnız değildim. Her zaman her konuda bana destek oldu… Algın Hocam olmasaydı ne yapardım bilmiyorum 🙂 sagol varol hocam…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.