Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği

2012 yılında PMI Türkiye Yönetim kurulundaydım. 2014 yılında başkanlık yaptım. 2005 yılından bu yana PMI üyesi ve gönüllüsü olarak çalışmalarıma devam ediyorum. 2008 yılından beri PMI Türkiye’de gönüllü ve üyeyim, proje yönetimi dünyasında hem uluslararası hem de Türkiye’de çalışmalarıma keyifle devam ediyorum.

2016 yılında girişimcilik ve KOBİ mentorluğu konusunda eğitim aldım ve girişimcilere ve KOBİ’lere mentorluk vermeye başladım. O zaman eğitimi aldığım kurum bizleri TÜBİTAK’a kayıt etti.

Ardından Tüm Girişimci ve İş Mentorları (TÜGİM) Derneği https://www.tugim.org ile tanıştım ve üyesi oldum. Birçok üniversitede girişimciler için mentorluk verdik. 2 Aralık 2022’de olağan genel kurul yapıldı. Ben bir liste hazırladım ve genel kurulda üyelere yeni dönem yönetim kurulu üyeleri olarak oylamaya girdik ve yeni yönetim kurulu olarak seçildik. Listeyi ben hazırlayıp sunduğum için başkan görevini ben aldım. Yönetim kurulunda bulunan diğer arkadaşlar muhteşem.

1 yıl geçirdik. Fakat PMI kadar kurumsal bir yapı değil, üye sayısı çok az. PMI’daki tecrübemi aktarmak istiyorum ama maalesef bu bir senede bir şey yapamadım. Bilinirliğimiz pek yüksek değil. Şirketlerin bize sponsor olması için daha aktif olmamız gerekiyor. Her ay online de olsa küçük bir etkinlik düzenleyelim istiyorum, arkadaşlarla konuşuyoruz tamam diyoruz ama başlayamadı. Herkesin işi gücü var, gönüllü olarak buradayız.

Artık bilinirlik için daha yoğun çalışmamız gerekiyor.

Bu arada 15 Ocak’ta Kadıköy kaymakamlığı beni aradı ve dernek olarak denetime girmemiz gerektiğini söyledi. Talep edilen evrak listesini gönderdiler. 30 Ocak’ta denetime giricez. Bu denetime başkan olarak ben gidicem. Yanımda da muhasebeci olacak. Birçok belge istiyorlar hem finansal hem de yasal defterler (karar defteri, üye kayıt defteri, evrak kayıt defteri vb)

Bu arada dernek olarak tüm bilgiler DERBİS’te kayıtlı. Bazı belgelere oradan erişmeye çalışıyorum. 15 Ocak’ta web sitesi altyapı çalışmaları başladı şu anda maalesef erişemiyorum. Denetim tarihine kadar umarım düzelir ve tüm belgeleri toparlayıp gideriz. Denetimde eksik gördükleri bir şey (ler) olacaktır diye düşünüyorum. Bu da bize ceza olarak yansıyacak.

Derneklerde çalışma yapan, yönetim kurulunda görev alan kişilere tavsiyem devletin yapacağı denetimler için hazırlıklı olun, 1-2 haftada hazırlanmak kolay değil.

Share