Milan – Surface Computer

Microsoft yeni projesinin duyurusunu yapmış, Milan. Bu projenin arkasındaki ürünün adı surface computer. Bu, dokunmatik ekranı olan, kahve masası büyüklüğünde bir bilgisayar. Klavye ve mouse yok, sadece parmaklarınızla kontrol ediyorsunuz.

Çok noktadan dokunarak kontrol edebilmek mümkün, örnek olarak iki parmağınızı kullanarak bir fotografı büyütüp küçültebiliyor ya da döndürebiliyorsunuz.

Masa bilgisayarın üzerine koyduğunuz bir fotograf makinası veya cep telefonundaki bilgileri, resimleri bilgisayara aktardığınız gibi bilgisayardan cep telefonuna bilgi aktarmak ya da masa bilgisayar üzerindeki birden fazla cihaz arasında bilgileri paylaştırmak çok kolay. Okuduğum kadarı ile Google ile de işbirliği yapıp haritaları bu platforma taşıyacaklarmış. Yeni bir çağ mı açılıyor? Müthiş bir çalışma.

Sene sonunda piyasaya çıkacakmış ve fiyatının 10,000US$ olacağı söyleniyor. Bununla birlikte birkaç sene içinde 1,000US$ seviyesine inmesi bekleniyormuş. O seviye indiği zaman evlerde de görmeye başlayacağız. Devrim niteliğinde, dünyayı değiştireceği söyleniyor. Şu birkaç yıl içerisinde farklı konuları konuşuyor olacağız.

Ayrıntılı bilgilere ve diğer video görüntülere,

http://www.microsoft.com/surface/ adresinden ulaşabilirsiniz…

Share