PMI Leadership Institute Master Class (LIMC)

PMI (Project Management Institute) her sene PMI chapter’larda görev yapmış ya da yapmakta olan liderleri, Leadership Institute Master Class (LIMC) için seçiyor. Seçim süreci başvurunun yapılması, ardından değerlendirme ve sonrasında görüşmeye (interview) girecek kişilerin belirlenmesi olarak devam ediyor. Görüşme (interview) 1 saat sürüyor. Görüşmeye PMI’dan bir kişi ve daha önce Master Class’dan mezun olmuş birisi katılıyor. Sorular soruyorlar, liderlik özelliklerinizi test etmeye çalışıyorlar. Bu görüşmeyi de başarıyla başarıyla geçerseniz sizi sınıfa seçiyorlar. Her sene bu sınıfa 35 kişi seçiliyor. PMI bulundukları yerlerde değişim ve büyüme için katalizör olma istekliliklerine ve proje yönetimi mesleğine dayalı olarak seçim yapıyor.

Tüm dünyadaki 35 kişiden oluşan seçkin bir grup, liderlik ve yönetim becerilerini geliştirmek için bu programa kabul alıyor. Bu bir yıllık eğitim programı, senede 3 defa Kuzey Amerika’da yüz yüze ve online eğitimler ile geçiyor.

PMI Türkiye chapter gönüllüsü ve eski başkanı olarak LIMC programına bu sene seçildim. 23-25 Ekim tarihlerinde Chicago’da ilk eğitimi aldım. Şimdi 2018 Nisan ayında Philadelphia’da PMI’nın merkezinde ikinci yüz yüze eğitimi alacağız. Daha sonra 2018 Ekim ayında Los Angeles’da mezuniyetimiz olacak.

Çok yoğun bir program, ilk eğitime katıldım, birçok farkı ülkeden insanlarla tanıştım ve birbirimizle çok şey paylaştık. Online eğitimler devam ediyor. Bu eğitimden çok şey alacağımıza eminim. LIMC’den mezun olmak PMI içerisinde önemli. Buradan mezun olanlar PMI içerisinde de görevler alabiliyor.

PMI Türkiye içerisinde direktör veya başkan yardmcısı olarak görev alan gönüllülerin bu programa ilgi göstermesini tavsiye ediyorum.

Share