Uzaktan Eğitim

elearningProje Yönetimi konusunda yıllardır eğitim veriyorum. Eğitimlerimi kurumlara özel vermeye çalışıyorum. Açık sınıf düzenlemiyorum. 12 sene önce eşimle kurduğumuz Bizpro Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adında bir şirketimiz de var. Gerektiğinde fatura düzenleyebiliyoruz.

Daha önce Avea’da çalışırken verdiğim eğitimler ve o eğitimlerden PMP sertifikası almış kişilerin yorumları, başka yerlerde verdiğim eğitimler, 2006 yılından beri sürdürmeye çalıştığım bu web sitesindeki yazılarım ile insanlar beni google üzerinden bir şekilde bulabiliyor. Hemen hemen her hafta tanımadığım 2-3 kişi benden bilgi istiyor. Ben de kimseyi geri çevirmiyorum ve cevap vermeye, desteklemeye çalışıyorum.

Vurguladığım gibi eğitimlerimi kurumlara vermeye çalışıyorum. Benden bireysel eğitim isteyenler olduğunda da onları yönlendiriyorum. Bu 3 ay içerisinde Istanbul’da yaşamayan ve PMP eğitimi almak isteyen kişiler oldu. Bulundukları şehirlerde bu eğitimi veren yerler olmadığı için kendilerini yönlendiremedim. Nasıl yapalım diye yazıştık, konuştuk. Sonrasında uzaktan eğitim olabilir mi noktasına geldik. Ben de düşündüm ve yapabiliriz dedim.

Skype üzerinden 1-1 eğitim olabilir mi? Bana bu konuda ilk ulaşan kişi Azerbaycan Bakü’de oturan bir kişiydi. Skype üzerinden onunla eğitime başladık. Daha sonra Aydın Nazilli’den başka bir kişi daha geldi. O da Skype üzerinden eğitimi almak istedi. Onunla da başladık. Hafta içi akşam saatlerinde ve hafta sonları uygun olduğumuz saatlerde sanki sınıftaymışız gibi eğitimleri tamamladık. Eğitimi alanlar için çok esnek ve verimli oldu. Kendileri bu şekilde geri bildirimde bulundular. Benim için de iyi oldu.

Ben de sınıf eğitimi dışında uzaktan eğitim konusunda tecrübe edindim. Bu şekilde eğitim almak isteyenleri bekliyorum.

Share